Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ODWIEDZIŁO NAS

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

                          PAJACYK
      Przekazując 1% podatku, rozliczając PIT należy wpisać:                           

      Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
      KRS: 0000037904                                                                   

      W rubryce „Informacje uzupełniające” –9996 Maciej Kowalewski      

PDF Drukuj Email

 

 

Drodzy Państwo!

 

„Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć

 - epizody z życia Macieja

czyli wędrówka przez życie z niepełnosprawnością...” ...diagnoza lekarska nie pozostawiała cienia nadziei: "mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego" - jednym słowem - roślinka... i wielki znak zapytania... dziś wiem, ze tylko miłość do syna, ciężka praca i wiara, ze się uda oraz pomoc życzliwych ludzi sprawia, że jest szansa by Maciej poznał życie bez wózka... Nie odtrącajmy dzieci z wyrokiem, one mają szansę...

Maciuś ma obecnie 3,5 roczku. Jest dzieckiem obciążone wcześniactwem (30 tyg.), ZCKN, po przebytych krwawieniach śródmózgowych, z zaburzeniami przemian cyklu mocznikowego po przebytej hiperamonemii. Konsekwencją tak ciężkiego okresu noworodkowego jest dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym.

Maciuś od samego początku jest poddawany intensywnej rehabilitacji.  Sam nie siedzi, nie pełza – jednak żyje i pragnie żyć. Cieszy się każdym nowym dniem. Mimo opóźnienia rozwojowego i upośledzenia z chęcią uczestniczy w zabiegach, jest otwarty na nowe bodźce i stymulacje dostarczane poprzez nowe formy terapii.  Zaczynamy zauważać efekty tak ciężkiej i intensywnej rehabilitacji. Maciej wymaga stałej i szeroko ukierunkowanej terapii z wykorzystaniem różnych form i metod psychologiczno – pedagogicznych, ponadto musi korzystać z pomocy specjalistów różnych dziedzin medycyny i psychologii. Dzięki intensywnej rehabilitacji ma duże szanse poradzenia sobie z chorobą, ma szanse być takim jak Ty, potrafić chodzić, mówić, cieszyć się życiem.

W marcu 2012roku, miał przeprowadzony pierwszy zabieg fibrotmii, który przyniósł poprawę jego stanu fizycznego. Maciuś jest bardziej rozluźniony, potrafi więcej wykonać rączkami, zaczął wykonywać kilku sekundowe podpory, przekręcać się. Aby ułatwić Maciusiowi dalszą rehabilitację oraz możliwość samodzielnego siedzenia, konieczny jest drugi zabieg fibrotomii. Koszt tego zabiegu na dzień dzisiejszy to ok. 10900zł. Oprócz zabiegu Maciuś potrzebuje również sprzętu NF - Walker. Zakup tego sprzętu to nie tylko rehabilitacja - to również umożliwienie aktywnego uczestniczenia w życiu codziennym Maciusia. Sprzęt ten,  jest kosztowny 32 000zł. Dlatego zwracam się do Was Wszystkich i Każdego z Osobna, wspomóżmy Maciusia by na własnych nogach, kroczył swoją ścieżką przez życie z niepełnosprawnością, pokonując wszystkie trudności z uśmiechem na buzi.  Z okazaną dobroć i pomoc, serdecznie dziękuję.

                                                                                                                           Z wyrazami szacunku

                                                                                                                             Ewa Kowalewska.

 


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:
9996 - Kowalewski Maciej –

darowizna na pomoc i ochronę zdrowia